Dobrovolní hasiči na Bambiriádě v Praze

28.05.2012 20:26

Díky Bambiriádě, má každoročně tisíce dětí a mládeže možnost vybrat si pro sebe nejlepší volnočasovou aktivitu. Proč by si nevybrali zrovna hasičinu? K tomu jim chtěli dát impuls dobrovolní hasiči z Městského sdružení hasičů hlavního města Prahy. Potkali jsme je na Vítězném náměstí v Dejvicích a především pak v pátek 25. května 2012 na sídlišti Lužiny.

Na největší louce Centrálního parku na Praze 13 se už od rána sjížděli hasiči a hasičky z jedenácti pražských sborů, z nichž sedm přijelo i s hasičskou mládeží a dětmi. Patrně nejmladší hasičkou tu byla roční Eliška Orgoníková, jejiž rodiče z SDH Zličín byli jedni z organizátorů úspěšné akce.

Oproti loňskému roku, kdy Bambiriádě nepřálo počasí, se na Lužinách sešlo mnohem více dětí. Dobrovolní hasiči na Bambiriádě připravili mimo jiné i disciplíny, ve kterých si děti vyzkoušely, jaké to je být hasičem, hasičský běh „Běžíš proti soupeři na čas“, kdo si rychleji oblékne hasičský kabát a helmu a doběhne dříve do cíle, vyhrává, stříkání ze džberové stříkačky na cíl a podobně. Dále se návštěvníci Bambiriády mohli dozvědět o táborech, na které nejmladší hasiči v létě jezdí a podívat se na ukázky činnosti dospělých hasičů a jejich techniky, včetně historické zápřahovky z SDH Radotín.

„O akci je ohromný zájem. Pokud se v příštím roce Bambiriáda konat nebude, jsme připraveni uspořádat náhradní dny s hasiči pro děti na několika místech v Praze,“ řekl nám řídící organizátor Petr Brach z SDH Satalice. Potvrdil tím to, že děti o akce hasičů mají zájem a hasiči jsou ochotni jim vyjít vstříc.

Josef Nitra