Kreslený humor s hasiči

18.11.2013 19:46

Přesně v 11 hodin 11 minut v pondělí 11. 11. 2013 začala v divadelní kavárně Divadla U Hasičů v Praze vernisáž výstavy České unie karikaturistů pod názvem "Kreslený humor s hasiči". Výstava zde bude do března pod patronací Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičské vzájemné pojišťovny, a.s. pobočka Praha, První hasičské, a.s., SDH  Braník a Divadla U Hasičů.

Celkem čtrnáct panelů je poseto vtipnými obrázky pětadvaceti předních českých karikaturistů, kteří se zaměřili na jediné téma - oheň a hasiči. Dva panely pak byly bonusem na doplnění stěn útulné kavárny. Program zpestřila zpěvačka Naďa Nosková a hlavní slovo měl duchovní otec projektu Josef Kobra Kučera, který do Hasičského domu pozval i pár svých kolegů. Jeden z nich, Jaroslav Dostál, v průběhu příjemně strávených tří hodin vytvořil karikatury všech přítomných. Výstavu slavnostně otevřel starosta SH ČMS Ing. Karel Richter.
Jelikož bylo 11. listopadu a tím je Den veteránů, byli na vernisáž pozváni naši veteráni - zasloužilí hasiči. A jelikož bylo sv. Martina, nemohl chybět košt mladého martinského vína z mikulovského vinařství Pazderka.
Budete-li mít cestu do Divadla U Hasičů, určitě si zajděte i do kavárny. Nebudete litovat.