Účast naší členky Míši Tiché na evropské soutěži TFA

23.08.2016 20:58

Míša byla na mistrovství Evropy v TFA a odvezla si odtamtud 3. místo v kategorii žen. Přečtěte si, co nám o závodech napsala:

Na ME byly dvě disciplíny - FCC (combat challenge) a TFA.

FCC je něco jako sprint TFA. Má normalizovaná pravidla, takže všude po světě je přesně stejná trať. Disciplína přišla z USA, takže váhově odpovídá americkým standardům, co se hadic týče. Začíná to výběhem do 3. NP se dvěma hadicemi, následně vyručkování dvou hadic po laně do 3. NP a seběhnutí s dvěma hadicemi opět dolů. Následuje kaiser – v kolejnici je závaží, které se úderem kladiva musí přesunout. Dále slalom mezi hydranty, nahození zavodněného céčka přes rameno a táhnutí na 30 m. S céčkem se projde dveřmi a musí se sestřelit terč. Vše končí tažením devadesátikilové figuríny na 30 m.

TFA bylo klasicky rozdělené do 4 úseků. První úsek bylo roztažení 3 x 2B a smotání 2 x B. 

Druhý úsek bylo 60 ran v hammerboxu (30 nahoru a 30 dolů), pronesení 2x10 kg barelů sníženým profilem na 10 m, otočka a opět tunelem zpět. Následovalo tažení 90 kg figuríny na 20 m a třímetrová bariéra.

Třetí úsek byl výstup do 3. NP s 2x20 kg kanystry s vodou, následně vyručkování cca 20 kg a seběhnutí dolů. Dále opření 2x2 žebříků o lešení, sprint na 30 m, našroubování koncovky a doběh do cíle 3. úseku.

Čtvrtý a poslední úsek začal během na cca 500 m se dvěma céčky v rukou. Doběhlo se k místní dominantě - radnici, kde jsme hadice zahodili a následoval výběh do věže. Každý schod byl jinak velký a celé se to pekelně klikatilo, ale nakonec se mi otevřel výhled na celé město asi z 10. podlaží.

Na vyhlášení jsem tam zůstala s kluky z reprezentace, tak přikládám pár fotek.